úvod | novinky | popis | použití | návrh | montáž | fotogalerie | reference | objednávky | kontakt

Novinky

 

01.06.2007 Stavební sezóna je již v plném proudu, tak omluvte pomalou aktualizaci stránek. Nyní se pracuje na rozšíření stránek a současně jejich aktualizaci. Například mapa realizací je několik let stará. Každopádně platí, že dodáváme a montujeme světlovody po celé ČR!

03.05.2007 Světlovody oslnila návštěvníky stavebního veletrhu IBF v Brně - vzhledem ke krásnému počasí byla opět velmi vysoká návštěva a stovky lidí využili možnost spatřit světlovody přímo v akci. Není nad zážitek vidět světlovody jak fungují na vlastní oči. Jedině tak každý získá jistotu, že se jedná o velmi užitečnou investici. Opět doporučujeme celoroční výstavu EDEN v rámci areálu brněnského výstaviště. Zde jsou světlovody vidět celoročně.

26.03.2007 Světlovody na celoroční veřejné výstavě vzorových domů EDEN Brno (BVV) - exklusivní dovozce světlovodů Sunpipe ABC, s.r.o. umožňuje nyní zhlédnout světlovod Sunpipe 450mm přímo v praxi. Na brněnském výstavišti je ve vzorovém domě Karina umístěn světlovod, aby se zákazníci mohli přesvědčit o jeho výrazném efektu v porovnání s jinými typy světlovodů. Všimněte si při návštěvě také toho, že ve světlovodu je umístěn elektrický světlený díl, aby se světlovod i v noci mohl využít jako běžné stropní svítidlo. Na střeše je umístěna diamantová kopule a měděné oplechování. Jedná se o základní sadu světlovodu pro šikmou střechu o délce 1,5m.

15.03.2007 Typy světlovodů -v poslední době se objevilo na trhu mnoho nových typů světlovodů. Rád bych upozornil, že se objevily typy, které nemají zdaleka odpovídající světelné výkony a poškozují dobré jméno "světlovodů". Proto se prosím pří výběru světlovodu dotazujte na u všech dodavatelů na následující věci:

  • Typ potrubí světlovodu - nejkvalitnější světlovody používají hladké rovné potrubí se speciálně napařenou reflexní vrstvou stříbra.

  • Činitel odrazu povrchu - zrcadlový povrch světlovodu nejvíce ovlivní jeho účinnost. Standard je hodnota 96%, ty nejkvalitnější světlovody dosahují hranice neuvěřitelných 98%. Takže ztráta při odrazu paprsku je pouze 2%.

  • Průměr světlovodu - při výběru dodavatele porovnávejte stejné průměry potrubí i u konkurence. Průměr světlovodu je nejdůležitější činitel ovlivňující účinnost světlovodu. Takový nejpoužívanější průměr pro rodinné domy je průměr 35cm  a pro kanceláře 53cm .

  • Typ a úroveň oplechování na střeše - zde bychom doporučili, se v některých případech vyhnout plastovým základnám, které nemají dostatečnou tvarovou stálost a především do taškových krytin jsou méně vhodné. Spíše doporučujeme klasické žárově zinkované základny opatřené komaxitovou barvou v peci. Taková základna je vyráběna přímo pro české krytiny včetně profilovaných a tudíž dokonale zapadají do střechy a navíc jsou i v barvě krytiny.

  • Typ střešní kopule - zde je velmi důležité pohlídat tvar a vybroušení průhledné kopule. Tato kopule musí splňovat nejen všechny parametry z hlediska životnosti, ale také parametry optické. Kopule musí mít takový tvar, aby dokázala násobit sluneční paprsky a směrovat je co nejvíce od systému.  Nejpoužívanější kopule jsou z tvrzeného plastu, jsou již několik desetiletí vyráběny a dostatečně prověřeny. Tyto kopule mají po svém obvodu vybroušení např. ve tvaru diamantu, nebo speciální odrazové vybroušení umístěné na severní stěně kopule. Vybroušení se pak chová jako reflektor u automobilu, kde směřuje paprsky na správné místo. V poslední době se také objevili kopule, rovné hladké, které spíše vypadají jako výlez na střechu či malé střešní okno. Tyto typy jsou vyhledávány z důvodu vhodnějšího klasického vzhledu na střeše, ale z hlediska lomu a násobení paprsků jsou kontraproduktivní. Musí se počítat s účinností nižší až o 35% proti klasickým kopulím a ještě větší ztrátou při nízké úrovni slunce (tj. při východu a západu slunce). Je pak nutné zvolit vhodný průměr světlovodu, který dožene ztráty v kopuli.

07.01.2007 Cena světlovodu - na základě množících se dotazů na cenu světlovodu je důležité si nejprve připravit následující informace, na základě kterých je možné světlovod nacenit. Obecné ceny jednotlivých dílů světlovodů jsou uvedeny v odkazu "objednávky".

  • Typ a velikost místnosti. Nejlépe zaslat řez a půdorys.

  • Délka potrubí světlovodu, tj vzdálenost od úrovně stropu po úroveň krytiny v místě montáže. 

  • Typ střešní krytiny a druh stropní konstrukce.

05.01.2007 Světlovod představen na Moravě - ve dnech 14-17.února se bude konat stavební veletrh Střechy, pláště, izolace na ostravském výstavišti Černá louka. Výhradní dovozce světlovodů Sunpipe a ODL - firma  ABC s.r.o.,bude mít na veletrhu stánek s prezentací světlovodů. Nenechte si tuto událost ujít.

03.01.2007 Světlovod jako nový - na základě zvýšení úrovně služeb pro naše zákazníky, nabízíme typizované střešní základny ke světlovodům již v ceně dodávky, takže tím dojde ke snížení celkové ceny světlovodů o 2290kč bez DPH, což je výrazný posun vpřed. 

01.01.2007 Světlovod představen v Čechách - ve dnech 25-27.ledna se bude konat stavební veletrh Střechy Praha na Holešovickém výstavišti. Budete-li mít zájem, můžete se zastavit a získat bližší informace o světlovodech a to přímo na stánku firmy ABC s.r.o., jakožto výhradního dovozce světlovodů ODL a Sunpipe.

PF 2007

20.12.2006 Vážení přátelé, přejeme Vám do nového roku 2007 vše nejlepší, a především zdraví a štěstí, které společně dokáží vytvořit ty nejpříjemnější věci. A přejme také světlovodům, aby si našli své příznivce a aby přinesli světlo a dobrou náladu do každého domu...

09.07.2006 Neuvěřitelná účinnost - světlovod SUNPIPE s novým odrazivým povrchem zdokonalil svoji účinnost na neuvěřitelných 98%. Tato nová generace světlovodů SUNPIPE, které vyniká dokonalejším odrazem paprsku má významný vliv na výkon světlovodu a to především  u větších vzdáleností jsou znásobeny účinnosti. Nové výkony jsou uvedeny v kategorii "návrh".

05.07.2006 Ke všem světlovodům jsme schopni dodat základnu šitou na míru. Dodáváme základny na Bramac, Tondach, KM Beta, atd. Ze základen speciálních dodáváme na přání titan-zinkové nebo měděné. Základny jsou profesionálně dělané přímo v ČR a vylučují riziko zatečení. Opět jsme oproti konkurenci o kousíček dále.

01.07.2005 Zveřejnění první verze stránek.

 

www.svetlovody.com

ody.com">www.svetlovody.com /body>